Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nové zariadenie opatrovateľskej služby v Starom Meste už čoskoro

december 18, 2019 - 21:26
Výstavbu nového komplexu opatrovateľskej služby (ZOS) na rohu ulíc Dobšinského a Palárikova schválilo bývalé vedenie Starého Mesta. Zároveň schválilo aj rozpočet na výstavbu tohto zariadenia. Mestská časť do zariadenia s kapacitou 42 miest investovala viac ako 2,5 milióna eur. Staré Mesto ho plánuje otvoriť v máji 2020.
Foto: 

V procese výstavby bol pôvodný projekt mierne upravený. Jednou z najzásadnejších úprav bola zmena polohy požiarneho únikového schodiska, ktoré pôvodne zasahovalo do susedného pozemku. Menšie úpravy plánujú urobiť aj v interiéri. Po dobudovaní by sa mali do centra presťahovať klienti z troch menších staromestských zariadení opatrovateľskej služby, ktoré sú už z rôznych dôvodov nevyhovujúce - z Paulínyho a Maróthyho ulice a z Vajanského nábrežia.

Zariadenie má byť zamerané na poskytovanie krátkodobej opatrovateľskej služby na prechodné obdobie – od týždňa, maximálne však na niekoľko mesiacov. Využiť ho môžu napríklad staromestskí seniori, o ktorých sa po návrate z nemocnice nemá kto postarať, alebo keď rodina klienta potrebuje preklenúť istý čas – napríklad keď odcestujú a ich blízky by sa o seba nedokázal doma postarať sám.

- - Inzercia - -