Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Rači odstraňujú vraky a dlhodobo odstavené autá

február 18, 2020 - 13:18
Po Karlovke začali s odstraňovaním vrakov áut a dlhodobo odstavených áut bez štátnej poznávacej značky (ŠPZ) aj v Rači. S dlhodobo odstavenými autami majú problém všetky mestské časti.
Foto: 

„V prípade, že sa dozvieme o dlhodobo odstavenom vozidle, či už inšpekciou v teréne, alebo vďaka podnetom od občanov musíme najprv preveriť jeho stav. To znamená, či má ŠPZ a platnú technickú a emisnú kontrolu, a takisto komu patrí pozemok, na ktorom je odstavené,“ vysvetlila Rača proces odstraňovania vrakov. Po preverení, komu vozidlo patrí vyvesia výzvu na jeho odstránenie na úradnú tabuľu a samotné auto. Následne plynie 60-dňová zákonná lehota, počas ktorej má majiteľ možnosť so svojím vozidlom vykonať nápravu, prípadne ho odstrániť. Až následne môže zasiahnuť mestská časť.

V roku 2019 odstránili v mestskej časti 60 vrakov, z ktorých bolo 14 bez ŠPZ a 11 vrakov z iných okresov. V roku 2020 zaregistrovali zatiaľ 54 vrakov, z ktorých je 40 vrakov s vylepenou výzvou, štyri odstúpili magistrátu a deväť je zaregistrovaných v systéme a čakajú na preverenie technického stavu a vlastníka. K 4. februáru odstránili majitelia áut na základe výzvy osem vozidiel.

„Proces je zdĺhavý, a preto by sme sa radi touto cestou poďakovali občanom za trpezlivosť pri odstraňovaní vrakov z ulíc Rače. Vďaka patrí aj občanom, ktorí nám nahlasujú vraky cez aplikáciu Odkaz pre starostu či telefonicky, e-mailom, alebo osobne priamo na úrade,“ dodala mestská časť. Prípadné vraky alebo dlhodobo nepoužívané vozidlá môžu občania nahlásiť telefonicky, e-mailom priamo na oddelenie životného prostredia a dopravy alebo prostredníctvom odkazu pre starostu.

Zdroj: Sita

- - Inzercia - -