Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bratislava bude mať nový divadelný priestor

február 27, 2020 - 09:00
Bratislavčanov čaká nový priestor pre divadelné či multižánrové predstavenia, koncerty, filmové premietania, prednášky, workshopy, diskusie či kurzy. Milovníci divadla sa majú na čo tešiť! Divadlo Astorka Korzo '90 otvára v rámci 30. výročia divadla nový divadelný priestor Štúdio A2 – Nové župné divadlo ako poctu Divadlu na Korze.
Foto: 

Bratislavčanov čaká nový priestor pre divadelné či multižánrové predstavenia, hudobné koncerty, filmové premietania, prednášky, workshopy, diskusie, kurzy, rôzne formy divadelného vzdelávania, prezentácie kníh či hudobných noviniek a výstavy.

„Priestor bude slúžiť pre aktivity Divadla Astorka Korzo '90, ktoré sa svojím charakterom viac hodia do menšieho divadelného priestoru, ako je súčasné javisko divadla. Nadviaže tak na divadelné inscenácie v netypických priestoroch divadla ako je foyer a Trezor, kde vznikli v súčasnosti už kultové divadelné inscenácie Pred odchodom na odpočinok a Tichý dom,“ priblížila hovorkyňa BSK Lucia Forman.

A2 má zároveň pravidelne poskytovať priestor pre rezidenčné a hosťujúce aktivity mladých divadelníkov, združených v združeniach či novovzniknutých divadelných zoskupeniach bez vlastného divadelného zázemia.

Divadlo Astorka Korzo '90 aj v tomto podľa BSK nadviaže na tradíciu doterajšej spolupráce s mladými umelcami v Trezore. Nový priestor bude teda v budúcnosti využívaný na malé divadelné viac žánrové formy. Do nového divadelného priestoru sa zmestí 70 až 90 divákov.

Slávnostné otvorenie nového priestoru na Mickiewiczovej ulici odštartuje koncertom Szidi Tobias v stredu (26. 2.) o 19:00 hod.

- - Inzercia - -