Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo ste nestihli pred letom

august 25, 2020 - 16:00
Máte svoje plány, ale nie vždy sa všetko vydarí podľa predstáv. Chcete jesť zdravšie aj sa viac hýbať, aby ste boli aj krajšia aj spokojnejšia sama so sebou. Ako by mohol vyzerať váš jednoduchý štart k novému životnému štýlu? Poradí vám odborníčka Gabriela Stoklasová, ktorá má svoje tipy otestované v praxi.
Foto: 

Ako sa hovorí, osemdesiat percent úspechu pri redukcii hmotnosti zohráva zdravé stravovanie, no povedzme si, čo to vôbec znamená „zdravo sa stravovať“? Je to veľmi rozsiahla téma, ktorej sa už niekoľko rokov aktívne venujem a stále sa veľa učím a dozvedám nové informácie. Tak ako aj technológia sa stále zlepšuje a inovuje, tak je to aj v poznatkoch o výžive. Rada vám prezradím zopár dôležitých zásad, ktoré je potrebné vedieť v bežnom živote, a nielen keď chcete zhodiť kilogramy. Možno sčasti vyvrátim zopár mýtov, ktoré sú bežne dostupné na internete alebo v rôznych časopisoch.

Cvičenie je základ

No ako hovorím často klientkám: „Cvičenie je základ každého typu športu“, a preto nezanedbajte kvalitnú silovú prípravu na tieto kardio aktivity. Pokiaľ máme pevné svaly a šľachy, znižujeme riziko poranení počas tréningu (vyvrtnutia členkov, bolesti kolien, bedier...). Dôležitým aspektom je, že daná aktivita by vás mala baviť. Mala by vám robiť radosť, mali by ste sa na ňu tešiť, mať z nej dobrý pocit, pretože aj psychika veľmi úzko súvisí s naším dosahovaním cieľov (či už osobných alebo profesijných). Jednoducho povedané, pokiaľ vás baví a napĺňa tabata, cvičte tabatu, pokiaľ milujete pilates, cvičte pilates, ak si neviete život predstaviť bez kruháču, nevzdávajte sa ho. A keď si toto uvedomíte a zapracujete do vašej rutiny, uvidíte, aké výsledky dosiahnete.

3_gabi_05_2020_03.jpg

Foto: 
Archív G.S.

Tešte sa na benefity z cvičenia

Cvičenie nám prináša viaceré možnosti a benefity pre telo, ako napríklad zlepšenie kondície, zlepšenie stavu kostnej hmoty (prevencia pred osteoporózou), zvýšenie sily a vytrvalosti, a keď sa bavíme v psychologickej rovine, tak aj zvýšenie sebavedomia a lepšiu náladu a v neposlednom rade celkové zlepšenie zdravotného stavu. Mnohým ľuďom cvičenie pomohlo odstrániť bolesti krížovej oblasti chrbtice, zmiernili rôzne hormonálne dysbalancie, zlepšili stav diastázy brušnej steny alebo aj prestali pravidelné bolesti kolien.

- - Inzercia - -