Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zmeň svoju budúcnosť vďaka projektu Veľvyslanectvo mladých

október 12, 2021 - 15:05
V piatok 15. októbra o 10:00 sa v Banskej Bystrici, v Národnom dome, uskutoční workshop k projektu Veľvyslanectvo mladých, ktorý je určený pre študentov stredných a vysokých škôl. Príďte sa pozrieť, čo všetko môžete s dobrým nápadom dokázať.
Foto: 

Na stretnutí, nad ktorým prevzal záštitu predseda Banskobystrického samosprávneho kraja kraja Ján Lunter organizátori predstavia projekt a jeho témy.

Generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production Ing. Mária Reháková a zakladateľka projektu: "Hlavnou myšlienkou Veľvyslanectva mladých je budovať lokalpatriotizmus u mladých ľudí, aby v regióne v ktorom žijú prispeli svojimi nápadmi k zlepšeniu. Aby nezabudli na to odkiaľ pochádzajú a zlepšili tak kvalitu života na danom mieste. Aj keď mladý človek odíde zo svojho rodného mesta či obce, aj tak môže naďalej pozitívne podporovať dianie v ňom."

Témou pre stredné školy je aj tento rok skvalitnenie života, životného prostredia a verejného priestoru v tvojom meste a okolí. Vysokoškoláci by sa vo svojich projektoch mali zamerať na témy týkajúce sa prírody, vráťme prírode to, čo sme jej zobrali.

Študenti z minulých rokov predvedú prezentácie vlastných projektov:

Viktória Tóthová, Obchodná akadémia, Detva, Formálne a neformálne vzdelávanie o Podpoľaní, spolu s Pani učiteľkou z obchodnej akadémie z Detvy Valériou Čiamporovou.

Denisa Križanová, Spojená škola Nitra,  predstaví svoj Audiowalk Nitra, (Ne)zabudnuté príbehy nášho mesta spolu s striednym profesorom Michalom Bilicom

Victor Ibara, Lekárska fakulta UK, Bratislava s projektom Online doctor, spolu s Doc. MUDr. Eliškou Kubíkovou, Phd. 

Pozvanie prijal aj rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici doc. Ing. Vladimír Hiadlovský.

Viac informácii sa dozviete na workshope 15. októbra 2021 o 10,00 v národnom dome v Banskej Bystrici, alebo na www. velvyslanec-mladych.sk.

- - Inzercia - -