Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Viber debutuje funkciou miznúcich správ v skupinových rozhovorov

október 13, 2021 - 10:11
Funkcia spoločnosti Viber umožňuje svojim používateľom prispôsobiť si dobu miznutia, od 10 sekúnd až do jedného dňa, rovnako ako schopnosť ľahko aktivovať funkciu miznutia správ v rámci skupinového chatu; keď sa používa funkcia miznutia správ, aplikácia deaktivuje preposielanie, kopírovanie, ale aj vytváranie snímok obrazovky.
Foto: 
Jonathan Kemper

Rakuten Viber, globálny líder v správach a hlasovej komunikácii naprieč platformami, ktorý nedávno prekonal jednu miliardu stiahnutí z Google Play na celom svete, oznamuje globálne zavedenie možnosti miznúcich správ pre skupinové rozhovory v aplikácii Viber. Táto funkcia bola predtým k dispozícii iba pre rozhovory jeden na jedného.

 Pokiaľ ide o nastavenie miznúcich správ v skupinovom chate, používatelia nebudú musieť prejsť viacstupňovým procesom na zmenu stavu správ v skupine. Vďaka Viber funkcii môžu členovia túto funkciu jednoducho zapínať a vypínať v rámci samotného chatu.

 Vďaka rozšírenej funkcii môžu užívatelia Viberu nastaviť, aby správy v skupinovom chate zmizli za 10 sekúnd, jednu minútu, jednu hodinu alebo jeden deň po prečítaní, a tak ponúkajú viac možností ako funkcie miznúcich správ v iných aplikáciách. Na zariadeniach s Androidom 6 alebo novším VIber úplne deaktivuje preposielanie, kopírovanie alebo vytváranie snímok obrazovky správ, keď je aktivovaná možnosť miznutia. V prípade starších verzií systému Android a všetkých používateľov systému iOS budú členovia skupinového chatu automaticky upozornení, ak si ktorýkoľvek člen urobí snímku obrazovky so správou, ktorá má zmiznúť. Túto funkciu je možné použiť na akýkoľvek typ správy vrátane fotografií a nálepiek.

 Ak bola napríklad skupina ľudí pozvaná na domácu párty, kód, vďaka ktorému sa dostanú do dvora, je možné odoslať v skupinovom rozhovore ako sadu správ, ktorá zmizne jednu minútu potom, čo si používatelia správu prečítajú.

 Osobné a skupinové rozhovory na Viber sú šifrované typom end-to-end, takže si užívatelia môžu byť istí, že ich komunikácia je vždy súkromná a bezpečná. Funkcia miznúcich správ je ďalším príkladom záväzku Viberu ponúkať bezpečnú aplikáciu na odosielanie správ, v ktorej si môžu používatelia byť istí súkromím svojich konverzácií s jednotlivcami alebo skupinami.

 „Sme nadšení, že poskytujeme používateľom Viberu maximálnu kontrolu pri odosielaní súkromných správ jednotlivcom alebo skupinám,“ hovorí Nadav Melnick, produktový viceprezident spoločnosti Rakuten Viber. „Ochrana osobných údajov je pre nás dlho prvoradým záujmom, o čom svedčí aj naše neochvejné dodržiavanie šifrovania typu end-to-end. S touto aktualizáciou sa náš záväzok v oblasti ochrany osobných údajov stane ešte osobnejším pre našich používateľov a ľudí, s ktorými sa najčastejšie rozprávajú."

 O Rakuten Viber

 Rakuten Viber spája ľudí. Bez ohľadu na to, kým sú alebo odkiaľ pochádzajú. S viac ako miliardou stiahnutí z Google Play po celom svete ponúka Viber svojej užívateľskej základni množstvo funkcií, ako sú osobné rozhovory, videohovory, skupinové správy a aktualizácie a diskusie so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Viber zaisťuje, aby naši používatelia mali bezpečné a bezplatné prostredie na zdieľanie svojich emócií. Rakuten Viber je súčasťou spoločnosti Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti elektronického obchodu a finančných služieb. Je to oficiálny komunikačný kanál FC Barcelona a oficiálny partner aplikácií pre rýchle zasielanie správ a telefonovanie Golden State Warriors.

 

 

 

- - Inzercia - -