Dnes je piatok, 03.december 2021, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mimoriadne prezídium ÚLK sa bude zaoberať výtržnosťami v Trnave

október 18, 2021 - 11:25
"Po zhromaždení kompletných správ zo zápasu Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava zasadne Prezídium, ktoré príjme finálne rozhodnutie," píše sa v stanovisku ÚLK.
Foto: 
foto.sita

V najbližších dňoch zasadne mimoriadne Prezídium futbalovej Únie ligových klubov (ÚLK), ktoré sa bude zaoberať predčasne ukončeným derby FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava. Hlavný rozhodca Filip Glova ho v nedeľu podvečer v Trnave "odpískal" po dlhej prestávke, ktorú spôsobili mohutné výtržnosti fanúšikov.

"Únia ligových klubov bude už v najbližších dňoch iniciovať mimoriadne Prezídium ÚLK, ktoré sa bude zaoberať predčasne ukončeným derby. Dôležité sú v tomto všetky informácie zo strany delegovaných osôb, ktoré budú súčasťou ich oficiálnych zápisov. Po zhromaždení kompletných správ zasadne Prezídium, ktoré príjme finálne rozhodnutie," píše sa v stanovisku ÚLK na webe futbalovej Fortuna ligy.

ÚLK vo svojej reakcie dopĺňa, že odsudzuje takéto správanie fanúšikov, ktoré nemá na futbalových trávnikoch čo robiť. "Mala to byť oslava futbalu a návratu fanúšikov po ťažkom covidovom období, namiesto toho, žiaľ, sa o výkone na ihrisku hovoriť nebude," dodáva ÚLK.

Slávne futbalové derby sa v nedeľu na Štadióne Antona Malatinského hralo iba 14 minút. Spôsobila to hromadná bitka fanúšikov oboch táborov, ktorá sa odohrala priamo na trávniku, čo história slovenskej najvyššej súťaže nepamätá. Bitke predchádzali vzájomné provokácie a hádzanie delobuchov v hľadisku. Hlavný rozhodca Filip Glova najprv zápas iba prerušil a odvolal hráčov do šatní. Po približne 40 minútach vyšiel späť na ihrisko, rozpažil a definitívne ukončil zápas.

49a.jpg

Mimoriadne prezídium ÚLK sa bude zaoberať výtržnosťami v Trnave
Foto: 
foto.sita

Vzhľadom na protipandemické opatrenia bola povolená 50-percentná obsadenosť celkovej kapacity, na štadióne bolo približne 9000 divákov. Tábor hostí dostal 450 vstupeniek. "Bolo to veľmi nepríjemné, pretože keď vidíte ako fanúšik leží na zemi a viacerí do neho kopú, to bola divočina. Niečo také som ako hráč v Poľsku či Česku
nezažil," uviedol tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík pre denník Šport. "Cítili sme v tom emócie, na Slovan sme si verili. Z našej strany bola snaha pokračovať, ale súper od prvej sekundy, čo incident vypukol, hrať nechcel," doplnil Gašparík.

"Slovan stojí za svojimi fanúšikmi. Z nášho pohľadu išlo o jednoznačné zlyhanie usporiadateľskej služby, ktorá fanúšikom z domáceho sektora umožnila jednak prejsť nad náš sektor, a potom mohli vstúpiť priamo na ihrisko. Rovnako odsudzujeme následný zásah voči našim priaznivcom," zaznelo v stanovisko ŠK Slovan Bratislava.

- - Inzercia - -